Trio ART-i-SHOCK ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem ar Eiropas mērogā unikālu, neparastu instrumentu sastāvu. Kopš tā pastāvēšanas sākotnes 2011. gadā trio spēlēja trīs mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. 2023. gadā par trio sitaminstrumentālistu kļuva Guntars Freibergs pārņemot Elīnas lomu. Ansambļa nosaukumā iešifrēta tiekšanās pēc mākslinieciskas pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz draudzīgi provocēt. Smalks humors, spēles elements, radošs šoks kā pirmstāvoklis jaunradei un sevis jaunatklāšanai.

Trio ART-i-SHOCK koncertprogrammas ir kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātas. Sadarbojoties ar komponistiem, trio pilnveido un paplašina oriģinālmūzikas repertuāru čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, aktīvi veicinot jaunu skaņdarbu tapšanu. To interpretācijas raisījušas kritiķu sajūsmu par mūziķu rūpīgu iedziļināšanos katrā darbā, laikmetīgās mūzikas niansēti smalkiem atskaņojumiem, ansambļa iekšējo "ķīmiju" un tehnisko meistarību. Līdzās trio veltītajiem jaundarbiem ansamblis spēlē pašu un citu spēkiem veidotus pārlikumus, un mūzikas hronoloģiskais ietvars aptver nogriezni no viduslaikiem līdz mūsdienām, taču par savu galveno mērķi strio izskata laikmetīgās mūzikas atskaņošanu.

Trio tapa sagadīšanās dēļ, kad visas ansambļa dalībnieces, nominētas Lielajai mūzikas balvai 2010 par izcilu darbu ansamblī, apbalvošanas ceremonijā spēlēja trio sastāvā sitaminstrumentālista Andreja Puškareva aranžēto Astora Pjacollas opusu Milonga del anunciacion un nolēma savu pirmo satikšanos uz skatuves no nejaušības izvērst par pastāvīgi koncertējošu, mākslinieciski spilgtu apvienību.     

Art-i-Shock radošajā ikdienā ietilpst akoncertēšana Rīgā, kā arī Latvijas novados. Trio sniedzis koncertus Grieķijā, Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā, Albānijā un Gibraltārā.


Trio "dzimšana" 8.03.2011.



Ansamblis uzstājies laikmetīgās mūzikas festivālos “Latvijas Jaunās mūzikas dienas”, “Arēna”, Latviešu mūzikas svētkos Madonā, sitaminstrumentu festivālā Ukmerģē (Lietuvā), Eiropas Mūzikas forumā (Rīgā),  savas programmas atskaņojis festivālos "Rudens Kamermūzikas festivāls", “Sansusī”, “Dominante”, “Eiropas Ziemassvētki”, "Brīvdienu Mūzika", "Ziemassvētku Festivāls" un "Rīgas festivālā". Sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Pūtēju Orķestri "Rīga un kamerorķestri „Sinfonia Concertante” diriģentu Andra Pogas, Aināra Rubiķa, Valda Butāna un Atvara Lakstīgalas vadībā atskaņojot trio veltītos Andra Vecumnieka un Jura Karlsona trīskāršos koncertus.

2016. gadā trio Art-i-Shock svinēja pastāvēšanas piecgadi. Svinēšana izpaudās kā aktīva koncertēšana un jaunu skaņdarbu iestudēšana, bet svētku kulminācija bija dalība Eiroradio Ziemassvētku tiešraižu maratonā, pārstāvot Latvijas Radio 3 "Klasika". Šo koncertu translēja 22 valstīs (tostarp Lielbritānijas, Dānijas, Igaunijas, Spānijas, Bavārijas, Zārbrikenes un Hesenes, Austrijas, Grieķijas, Islandes, Kanādas un Austrālijas nacionālajās raidstacijās) un drīz pēc tā izskaņas LR3 "Klasika" no ārzemju kolēģiem saņēma slavējošus vārdus par trio sniegumu.

Gads noslēdzās ar trio nominēšanu Latvijas Lielajai mūzikas balvai par izcilu sniegumu kamermūzikā gada garumā. Art-i-Shock ieguva citu, dalītu balvu – par gada labāko jaundarbu Lielās mūzikas balvas žūrija atzina Jura Karlsona rakstīto Koncertu čellam, klavierēm, sitaminstrumentiem un orķestrim, ko ansambļa dalībnieces kopā ar LNSO un Andri Pogu atskaņoja radio "Klasika" 20. jubilejas koncertā 2016. gada janvārī.

Drīz sekoja pirmreizēja iniciatīva no radio "Klasika", uzaicinot trio Art-i-Shock kļūt par 2017. gada Latvijas Radio rezidējošo ansambli. Tas nozīmē raženu augsni ansambļa radošajām idejām, uzstāšanos radio "Klasika" translētos koncertos, kas tiek sūtīti Eiroradio kolēģu raidstacijām, repertuāra papildināšanu ar trim jaundarbiem (tie pasūtināti Santai Ratniecei, Georgam Pelēcim un Arturam Maskatam), bet vispaliekošākā vērtība ir ieraksts – trio Art-i-Shock pirmais tvarts. Tas tapis ciešā sadarbībā ar radio "Klasika".
Šī ciešripa saņēmusi Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvu "Zelta Mikrofons" kategorijā "2017.gada Akadēmiskās mūzikas albums".

Radio Klasikas Rezidences projekts šķiet atvēra recidenču slūžas Latvijā un 2018. gada vasarā trio bija rezidences ansamblis 13. Siguldas jauno mūziķu meistarkursos, cieši sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem, kopradot, apgūstot un pirmatskaņojot virkni jaundarbu. Tieši Siguldā līdzās citiem darbiem, trio ticis arī pie pirmās ārpuslatvijas autora kompozīcijas - lietuvieša Mariusa Salynas jaundarba.

Un 2018/2019.gada sezonas jaunā trio ideju mājvieta būs Dzintaru Koncertzālē Jūrmalā. Tā mūsu jaunā recidence, kuras ietvaros mēs piedalīsimies 5 dažādās programmās Dzintaru koncertzāles festivālos un koncertu ciklos.